Schilderen en Decoratie slaat de hand aan Ronsese praalwagen

Met carnaval in aantocht wordt er weer hard gewerkt aan de praalwagens die door de straten zullen trekken. Verbluffende constructies met prachtige kleuren zorgen elk jaar opnieuw voor de juiste sfeer en ambiance. Hoe worden deze kunstwerken bedacht en vormgegeven? Onze zesdejaars ‘Schilderen en Decoratie’ gingen, o.l.v. hun leerkracht Wim Coessens, een kijkje nemen in een loods te Ronse.

Op vrijdag 15/12/2017 mochten onze studenten, als afwisseling op hun stage, op bezoek bij een sympathieke carnavalsvereniging. Ze kregen uitleg over het ontwerpen en de opbouw van de wagens,   spuit- en verftechnieken werden gedemonstreerd en het werken met schaduwen werd helemaal uit de doeken gedaan. Als kers op de taart mochten onze leerlingen daarna zelf aan de slag.

Deze unieke kijk achter de schermen van het carnavalsgebeuren werd bij onze leerlingen zeer enthousiast onthaald. Met weer wat extra kennis op zak keerden onze leerlingen ‘Schilderen en Decoratie’ tevreden naar huis terug.

 

praalwagen