Mevr. Anneleen Moreels, wetenschapsleerkracht op het Atheneum, vertelt fier over de puike resultaten die haar leerlingen behaalden in de 32ste editie van de Vlaamse Biologie Olympiade. “Er waren acht deelnemers van onze school uit de klassen 6 WW en 5 WW die hun kennis etaleerden in de traditionele wedstrijd voor Vlaamse scholieren. Zes van de acht leerlingen behaalde een score die ver boven het Vlaamse gemiddelde lag en Maja Heylenbosch (6WW) plaatste zich zelfs voor de volgende ronde aan de VUB.”

Mevr. Moreels geeft wat meer uitleg over de wedstrijd: “De cesuur lag op 79 % en in Vlaanderen stoten daardoor zo’n 216 leerlingen door naar de volgende ronde. Maja is bij die 216 leerlingen en dat is heel indrukwekkend aangezien ze zich ook al plaatste voor de Vlaamse Chemie Olympiade. Toch ben ik heel fier op alle deelnemers van onze school aangezien het niet evident is om in deze coronatijden veel van de leerstof voor deze wedstrijd op zelfstandige basis te studeren.”