Het GO! Atheneum Geraardsbergen werkt al enkele jaren binnen de Europese ‘eTwinning’-projecten waarbij scholen uit verschillende Europese landen samenwerken rond innovatieve en digitale onderwijspijlers. Als beloning voor hun geleverde inzet mag onze school samen met 24 andere Vlaamse scholen het eTwinning label dragen.

Dhr. Gunther De Geeter licht graag het belang van zo’n erkenning toe: “Scholen met dit label onderscheiden zich op basis van een aantal criteria: Ze zetten in op digitale middelen maar dragen tegelijkertijd eSafety hoog in het vaandel. Daarnaast vinden er op het GO! Atheneum Geraardsbergen ook kwalitatieve eTwinning-projecten plaats. Het is dan ook een hele eer om dit label te krijgen voor ons geleverde werk. De school organiseerde voor de strenge coronamaatregelen niet alleen internationale uitwisselingen maar werkte ook samen rond projecten als een eSafety-bewustzijn op school; eTwinning binnen les- en leerpraktijken (zoals vakoverschrijdend lesgeven en projectwerk); eTwinning binnen de professionele en strategische ontwikkeling van schoolmedewerkers en we werken uiteraard constant aan de digitalisering van onze moderne schoolomgeving. Het uitwisselen van kennis en vaardigheden met buitenlandse partners en scholen is niet alleen enorm interessant en leerrijk; het zorgt ook voor unieke reiservaringen voor een deel van onze leerlingen die op die manier kennis kan maken met het onderwijssysteem van andere Europese landen.”